8 úžasných tipů, které při běhu ochrání vaší pleť. Vyvarujte se chyb, které dělá každá z nás.
AUDIO VERZE ČLÁNKU
|
Pokud používáte stejnou péči o pleť po celý rok, neradi vám říkáme, že to děláte špatně, ale tak trochu ano. Zimní podmínky (zejména pokud žijete někde, kde je nízká vlhkost vzduchu, nebo jste hodně závislí na vytápění interiérů) mají tendenci vysušovat naši pleť mnohem více než v jiných ročních obdobích.
Upřednostňování péče o pleť v zimě může v konečném důsledku pomoci udržet zbytek vašeho těla zdravý. Suchá a popraskaná pokožka totiž usnadňuje pronikání bakterií a choroboplodných zárodků do vašeho organismu. Proto je hydratace pokožky (zejména rukou) dalším krokem, který můžete udělat, abyste se vyhnuli nachlazení, chřipce nebo COVIDU-19.
Dejte suché kůži v letošním roce vale a změňte svůj režim. Odstraňte tyto chyby a získáte zdravou pokožku a vlasy.
8 chyb v péči o pleť, kterých se v zimě vyvarujte
1. Běhání ve špatném oblečení.
Vystavení pokožky povětrnostním vlivům při běhání vás může rozhodně vysušit. Suché kůže si můžete všimnout nejprve na rukou, což je indikátor toho, že byste při běhu měli nosit rukavice. Snažte se svou pokožku co nejvíce zakrýt, aniž byste se přehřáli.
2. Dlouhá horká sprcha.
Víme, že je to úžasný a hřejivý pocit, ale vaše vlasy a pokožka vám poděkují, až se přestanete sprchovat tak dlouho a luxusně.
Víme, že je zima a příjemná horká sprcha s párou se zdá být dokonalým lékem, nicméně super horká voda může být pro pokožku škodlivá. Horké sprchy a koupele mohou způsobit zanícení pokožky, zarudnutí, svědění, a dokonce i olupování – a mohou narušit přirozenou rovnováhu vlhkosti pokožky a připravit vás o přirozené oleje, tuky a proteiny, které udržují pokožku zdravou. Pokud je to možné, snažte se sprchování omezit na maximálně 10 minut.
Další tipy pro sprchování: Zavřete dveře do koupelny, abyste zachytili vlhkost. Místo běžného sprchového gelu byste také měli používat krémové sprchové mléko nebo čisticí olej. Po sprchování pokožku osušte ručníkem, místo abyste ji třeli, a hydratační krém naneste, dokud je pokožka ještě trochu vlhká, aby se lépe vstřebával. To platí i pro mytí rukou. V zimě nepolevujte v mytí rukou. Místo toho s sebou noste malý krém na ruce a po každém mytí jej použijte.
ZDE TIPI NA PRODUKTY :
Bioderma Atoderm Sprchový Krém výživný sprchový krém pro normální až suchou citlivou pokožku | notino.cz – stránka, kde koupit NOTINO
Ziaja Goat’s Milk krémové sprchové mýdlo | notino.cz
Eucerin pH5 sprchový olej pro citlivou pokožku | notino.cz
Uriage Hygiène Cleansing Oil mycí olej na obličej a tělo | notino.cz
3. Pravidelné holení.
I když je lákavé dát si od depilace pauzu, když jsou vaše nohy až do jara ve tmě, neměli byste nechat chloupky na nohou spát. Pokud se na jaře a v létě horlivě holíte, měli byste v tom pokračovat i na podzim a v zimě.
“V zimě na holení nešetřete, protože to může vést k většímu tření, odírání a zarůstání chloupků. Neholte se nasucho ani nepoužívejte mýdlo – používejte hydratační gel na holení, který do pokožky opět vpraví hydratační složky.
Dále také doporučujeme používat holicí strojek se zvlhčujícím proužkem.
4. Zapomínání na nohy.
To, že není sezóna sandálů, neznamená, že si vaše chodidla zaslouží méně péče .
Doporučujeme si po sprše (ráno a nebo večer) a před obléknutím ponožek, aplikovat na vlhká chodidla hydratační krém vhodný k tomuto účelu (ideálně s obsahem močoviny). Díky tomu se vám při opakovaných pohybech, jako je běh, nebudou tvořit mozoly a zhrublá suchá kůže.
Každodenní hydratace nohou v rámci zimní péče o pokožku vám také může poskytnout příležitost k mini masáži nohou a celkové kontrole zdraví nohou. Přihoďte si k tomu trochu práce s pohyblivostí nohou a považujte se za hvězdu v péči o nohy.
5. Nadměrné olupování pokožky.
Víme, že peeling je tak příjemný. Ale v zimních měsících to rozhodně chce méně.
Vaše pleť je totiž během zimním měsíců už tak suchá a další zásah v podobě peelingu by mohlo snadno vést k zarudnutí. Udržujte toto zarudnutí a podráždění na uzdě tím, že budete více hydratovat a méně peelingovat.
I když má peeling své místo, omezte ho na jedenkrát týdně a pamatujte, že pleť nemusí být zbavená peelingu, aby byla čistá. Dávejte si pozor na kombinaci fyzického peelingu s chemickým peelingem, což je nevhodné vždy, ale zejména v chladných měsících, kdy je vaše pleť zranitelnější.
6. Vybíráte si špatné produkty.
V měsících jako je tento, kdy se teplota prudce ochladí, doporučujeme zvláštní pozornost věnovat tomu, čím si myjete obličej. Čistící prostředky mohou narušit přirozené pH Vaší pleti, a ta je tak náchylná k dehydrataci.
Hledejte výrobky, které neobsahují sulfáty a mýdlo, a zvažte, zda ráno čisticí přípravek úplně vynechat. Než začnete používat obvyklé ranní produkty, umyjte si obličej jemně vodou, abyste si udrželi vlhkost z odpolední péče.
Pro hydrataci pokožky v tomto období doporučujeme spíše zvolit krémy a masti namísto pleťových vod. Krémy totiž oproti pleťovým vodám dokáží udržet více vlhkosti, a jsou tak účinnější.
7. Příliš dlouhé čekání na hydrataci.
Je rozdíl mezi suchou a dehydratovanou pletí a v zimě má většina z nás tu druhou. Suchá pleť znamená, že pleť má nedostatek oleje. Dehydratovaná pleť je, když jí chybí voda. Všechny typy pleti, od mastné po suchou, mohou být dehydratované.
Klíčem k úspěchu je hydratovat pleť dříve, než to bude nutné.
V suchých zimních měsících je přirozená vlhkost pokožky odčerpávána vysušeným vzduchem. To způsobuje, že vrchní vrstva pokožky je dehydratovaná, suchá a loupe se.
To vše může vést k zánětům, které následně způsobují zarudnutí, svědění a vyrážky. Nezapomeňte během dne používat vydatné množství hydratačních krémů, abyste si udrželi orosenou pokožku.
8. Zapomínání na opalovací krém.
To, že slunce není stále venku, neznamená, že na vás nemá nebezpečné účinky. Opalovací krém je v zimní péči o pleť stejně důležitý jako v létě.
Nejčastější forma rakoviny kůže je způsobena nahromaděním slunečního poškození. Proto je pro ty, kteří se aktivně pohybují venku, nesmírně důležité minimalizovat přímé sluneční záření na nechráněné pokožce.
Hledejte tónovaný hydratační krém, který obsahuje ochranu proti slunečnímu záření, abyste jej mohli snáze zařadit do své rutiny. Nezapomínejte však nanášet opalovací krém na všechny části těla, které budou při běhu venku vystaveny slunečnímu záření.
Udržování zdravé pokožky během zimy vám zajistí, že s příchodem jara budete moci zvýšit svou venkovní aktivitu, aniž byste se museli potýkat se suchostí a citlivostí. Ta se může zhoršit při vyšších teplotách a vystavení se slunečnímu záření, takže provádění těchto úkonů v zimě pomůže vaší pokožce nejen nyní, ale může pomoci minimalizovat i budoucí kožní problémy.
Post a comment:
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.