bezec.eu

Kosmetické okénko pro ženy v běhu

AUDIO VERZE ČLÁNKU

Zkoušeli jste si někdy upřímně odpovědět na otázku, proč běháte? Ať už je to kvůli lepší fyzičce, z důvodu komplexního tréninku, ve snaze shodit nějaké to kilo navíc nebo třeba jen pro zábavu, je tu něco, co běh přináší opravdu každému. Jsou to endorfiny – hormony štěstí, které se vyplavují jak během samotného tréninku, tak i několik minut po něm. A proč jsou tak skvělé? Každý sportovec, nejen běžec, může potvrdit, že navozují hlavně skvělou náladu. Odbourávají stavy úzkosti a pomáhají udržet si zdravé sebevědomí. Věděli jste ale, že běh úzce souvisí také s vaší pletí? 

Běhání může vaši pokožku podpořit, ale musíte vědět, jak na to

Jakákoli sportovní aktivita s sebou přináší řadu pozitiv i negativ. Neplatí to jen o běhu, ale i o řadě dalších sportů. Pohyb je skvělým způsobem, jak přispět zdraví oběhové soustavy a prokrvit pokožku. Běh má ale i svá úskalí. Těmi jsou zejména otřesy. Těm se rozhodně nevyhnete. Podle lékařů-dermatologů mohou postupem času způsobovat propadlé až povislé tváře. S čímž se zejména běžkyně nerady smiřují. Není ale žádný důvod k panice. Pokud jste, milé dámy, propadly běhu, poradím vám, jak o vaši pleť správně pečovat, abyste působily stále svěžím dojmem. 

Zatímco píši tento článek, venku se krásně rozpršelo, což mi připomíná první, a pro mě nejdůležitější pravidlo. Při dešti voda zalije suchou a vyprahlou zem a příroda záhy ožije, jakmile se té vody shůry napije. A stejně to funguje i s pletí. Dopíjím sklenici vody a ptám se vás. Víte, jaký je rozdíl mezi suchou a dehydratovanou pokožkou? 

Voda jako elixír mládí a vitality 

Jakmile máte suchou pleť, znamená to, že jí chybí vlhkost a je potřeba ji hydratovat. U svých klientek jsem si ale všimla, že si pod tímto termínem představují spíše to, že pokožce chybí maz, a tak si krémují obličej či si ho mastí olejem, a doufají, že suchost zaženou. Šupinky a praskliny na obličeji ale nemizí a ptají se, proč, co dělají vlastně špatně? Ženy jsou jako květiny, a přesně tak byste k sobě měly přistupovat. Aby byla vaše pleť krásná a plná života, je potřeba jí dodat dostatečnou vláhu. Hydratace je důležitá v každém věku. A to jak vnitřní, tak i vnější. Hydratovaná pleť pak působí svěžím a mladistvým dojmem. 

Kůže není jen ochranným filmem vašeho těla. Je složená z buněk. A každá buňka potřebuje být dostatečně zásobována živinami, zejména pak také vodou. Jen tak si může pokožka udržet svou elasticitu, hebkost a pevnost. Nebraňte se pak pití dostatečného množství vody, a to s ohledem na sportovní aktivity, jezte hodně čerstvého ovoce a zeleniny, ryby a co se zevnějšku týče, pořiďte si kvalitní hydratační sérum!

Postačí i obyčejný citron 

Z pití vody si lze udělat i vlastní ranní detoxikační rituál. Každé ráno si můžete smíchat studenou vodu s citronem a převařenou vodou. Ideálně v takové kombinaci, abyste mohli nápoj rovnou vypít a nebyl ani moc horký ani studený. Krásně tak probudíte svůj metabolismus a zbytek citrónu můžete použít na svůj obličej. Potřete si jím pleť a nechte působit alespoň hodinu. Pleť tak získá potřebný vitamin C, který blahodárně působí proti vzniku vrásek. Do nápoje může pro občasnou obměnu použít také limetku, která pomůže odplavit toxiny z vašeho těla pryč. Zejména je nápomocná při překyselení organismu, kdy působí jako zásadotvorný činitel, podobně jako avokádo, salát nebo špenát. 

Významnou úlohu hraje i precizní odlíčení 

Stejně jako je pro kvalitu a vzhled vaší pleti významná vaše životospráva, ne jinak tomu je i u péče z vnějšku. Často si to možná neuvědomujete, ale kůže je největším dýchacím a vylučovacím orgánem, a proto je důležité jí věnovat náležitou péči. Jednou z jejích důležitých funkcí je funkce ochranná. A k ní slouží tukový film, který si kůže vytváří pomocí tuku vyměšovaného z komedonů. Jakmile se v jejich ústí shromáždí prach, zbytky líčidel nebo jiné nečistoty, dochází ke vzniku černých teček. Proto je důležitá pravidelná péče zahrnující každodenní důkladné večerní odlíčení a očištění pleti a návštěva kosmetičky, která pleť hloubkově vyčistí. A to alespoň jednou měsíčně. 

Víte, jak pleť správně čistit, aby byla zdravá a krásná? 

Mějte na paměti, že nejdůležitější ze všeho je pravidelnost. Každý večer je nutné pleť odlíčit od make-upu a nečistot, které na ní ulpěly v průběhu dne. Neméně důležitá je ale i péče ihned po probuzení. Přes noc se na pokožce vytvoří mastný film, který je plný vyplavených nečistot. Po očištění, a to jak ráno, tak zejména večer, naneste na obličej hydratační sérum pro hloubkovou hydrataci, regeneraci a vyhlazení vrásek. Na závěr aplikujte ochranný krém.

Roli má také psychika 

Jak už tomu tak bývá, svou podstatnou roli hraje také váš duševní stav. Jakmile se něčím trápíte, vaše pleť vás na to poměrně rychle upozorní. Vnitřní a vnější péče o pleť jdou tak ruku v ruce s vaší psychikou. Vše funguje harmonicky jako celek. Vnitřní a vnější krása tak představují dvě strany stejné mince. Věřte, že ani krásný a dokonalý make-up nezakryjí smutek a starosti, které se odráží ve vašich očích. Stejně tak radost a úsměv nevyváží nedbalou péči o váš zevnějšek. Tak si vyběhněte pro zdravější a krásnější pokožku třeba hned teď!  

Zařaďte zpátečku předčasnému stárnutí pleti

Mladé dovede být každé tele, ale zestárnout, to je kumšt. V případě žen ovšem dvojnásobný. Bohužel žijeme v podivné době, ve které je přirozené stárnutí považováno za něco nenormálního. Řada žen tomu tak naprosto nesmyslně podléhá. Po touze zastavit čas tak chodí po světě s podivně nafouklými tvářemi a rty připomínající kačera Donalda. Chybí jim mimika a celkový dojem je nepřirozeně umělý. 

Já už jsem jen krůček od čtyřicítky a své vrásky považuji za naprosto přirozené, stejně jako má strom své letokruhy. Stárnutí mi problémy nedělá, ale ani to neznamená, že bych proti drobným úpravám byla tak striktní. Vím jen to, že mohou být dobrým sluhou, ale občas i zlým pánem. 

Nemám nic proti tomu, když maminky po dvou dětech podstoupí modelaci prsou. Stejně tak i plastika víček může mnohým ženám opravdu pomoci otevřít oči a rozzářit výraz. Jestli má drobný zásah do práce matky přírody přinést ženu k plnému sebevědomí, pak je to v pořádku. Ale nic se nesmí přehánět. A jaká je moje rada na závěr? Budu parafrázovat známé  a pravdivé přísloví, a tím je: „Dvakrát měřte a jednou řežte!“

Post a comment: